Author Topic: Літературна премія ім. Григорія Кочура  (Read 10501 times)

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Те, що заснована премія ім. Григорія Кочура відомо вже давно. Нарешті міністерство сподобилося оголосити конкурс. Цікаво, що кінцевий термін подання документів – 1 червня. Але найцікавіше те, що голова журі – заступник міністра Ольга Бенч. Чи ця пані відома своїми перекладами чи вагомими перекладознавчими працями?! Питання риторичне... Невідомо з кого складається журі.

Як на мене, першим лауреатом, як патріарх українського перекладознавства, має бути Зорівчак Роксолана Петрівна (wikipedia).
« Last Edit: 14 May 2010, 16:12:58 by SS. »

chassettco

  • Novice
  • **
  • Posts: 51
Еге ж бо, крига нарешті і в нас ледь-ледь скресає! А я гадаю, можна було б до журі конкурсу також запросити пані Ларису Цибенко, що переклала "Маліну" Інґеборґ Бахман.  ЧОМУ Б Ні?!А також шанованого SS.
« Last Edit: 30 September 2010, 09:12:45 by chassettco »

Supreme Power

  • Administrator
  • User
  • *****
  • Posts: 115
Еге ж бо, крига нарешті і в нас ледь-ледь скресає!
Може й так, але не чутно нічого ні про кандидатів, ні про обговорення.

А я гадаю, можна було б до журі конкурсу також запросити пані Ларису Цибенко, що переклала "Маліну" Інґеборґ Бахман.  ЧОМУ Б Ні?!А також шанованого SS.
"шанований SS." нехай перекладає і друкується, а вже потім про журі говоритимемо.  ;)

chassettco

  • Novice
  • **
  • Posts: 51
Та одне би іншому на заваді не стало, тим паче, що пан  SS часто дає поради людям, що мають стосунок до перекладу, корисні та цікаві, а головне, слушні поради на інших українських філологічних сайтах.   :)

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Час іде, але не схоже, що в Кабміні пам'ятають про премію. Принаймні про висування кандидатів не чув. Не здивуюсь, якщо вони її тихо пропустять, як ініціативу попередньої влади.

chassettco

  • Novice
  • **
  • Posts: 51
Та й незабаром (17 листопада) святкуватимемо 102 річницю з Дня народження Григорія Кочура! І ані пари з вуст від нашого Міністерства!

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Таки нагородили, перший лауреат - Андрій Содомора.

Кажуть, що "одноголосно". Цікаво, хто входить в Комітет?

chassettco

  • Novice
  • **
  • Posts: 51
А хто претендував ще на премію?

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Якби ж хтось про це розповів, бо у нас і досі громадськість до таких обговорень не допускається. Як на мене, добре вже те, що не справдився мій песимістичний прогноз і не завалили саму ідею. 

Тепер слідкуватимемо за мережею, може хтось десь прохопиться про процедуру висунення і обговорення.

chassettco

  • Novice
  • **
  • Posts: 51
Виступ Андрія Содомори, лауреата премії  (2010) імені Григорія Кочура.

http://www.zaxid.net/blogentry/79862/

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Вибудувалась така лінія ... - Зеров - Кочур - Содомора, де останній — старанний учень своїх попередників.

Дуже добре сказано. Видно, що людина зі словом працює. І не просто - а з класичним словом. Гарний початок.

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Дивно це все: Літературна Україна вже надрукувала оголошення про конкурс на здобуття премії ім. Г.Кочура, тобто про його початок, але на відповідному сайті Міністерства культури і туризму я цього оголошення не знайшов.

Ще більше, на відповідному сайті КМ "Про заснування літературної премії імені Григорія Кочура" зник текст самої постанови. 

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Лауреатом 2011 року стала Роксоляна Зорівчак – могла бути першим лауреатом, але логіка процесу, як на мене, витримана: першим має бути саме перекладач, а вже потім, науковець – який результат діяльності перекладача вивчає.

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття літературної премії імені Григорія Кочура - навіть по радіо про це сказали.
Тепер, за логікою нагородження, має бути перекладач. Цікаво, хто? Як на мене, "динозаврів" потрібно відзначати. Наступним лауреатом міг би стати В.Шовкун.

SS.

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 706
Але 17 листопада, день народження Григорія Порфировича, вже позаду, але на сайті мінкульту жодної інформації про нагородження...